Gündem
01 Mayıs 2020 ( 428 izlenme )

BU İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT!

İlkbahar yağışlarla geldi, kurak geçen kışın ardından toprak yağmura kavuştu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu tahminlerine göre birçok bölgeden yerel yağış haberleri gelecek. İşte haftanın ilerleyen günlerine dair hava durumu tahminleri ve günün hava durumu...

Kurak geçen günler adım adım geride kalıyor, Anadolu’nun bir kısmından yerel yağış haberleri geliyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Aydın, Adana, Hatay, Kayseri, Sivas, Niğde, Tokat, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak, İzmir ve Muğla’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

SİS PUS HADİSESİ…
Sabah ve gece saatlerinde Karadeniz kıyı kesimleri ile Marmara’nın kuzey ve doğusunda yerel olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU’DA MEVZİ YAĞIŞLAR SÜRECEK
Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimleri), yer seviyesinde sıcak hava ile atmosferin üst seviyelerinde soğuk hava bulunmasından dolayı meydana gelmesi beklenen ve halk arasında kırkikindi yağışları olarak isimlendirilen, öğleden sonraları görülecek mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki kararsızlık yağışlarının etkili olacağı tahmin ediliyor.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ