3706 izlenme2018-04-06 02:11:51
KILIÇDAROĞLU: “ŞEHİTLERİMİZ VARKEN KLARNET FASI ZORUMA GİDİYOR”

AKŞENER: “ASKERİMİZE MORAL VERMEK İÇİN GİTTİM, GİRİŞİMİZİ YASAKLADILAR”


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın eleştirilerine, bir televizyon programı aracılığıyla yazılı olarak cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Davul, klarnet, zurna alacaksınız, türkü söyleyeceksiniz, birisini eğlendirmek için yapacaksınız, onu yaparken de şehitleri kullanacaksınız." ifadelerini kullandı.

Özel bir televizyon kanalında düzenlenen bir programa yazılı açıklama gönderen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada

“AĞIRIMA GİDİYOR”

“Ben onların o sanatçıların gitmediği çoğu karakola gittim. Eksi 25 – 30 derecede askerlerle beraber oldum. Üstelik eşimle beraber gittim ama hiçbir zaman oraya giderken davulla zurnayla klarnetle gitmedim. 

Davul, klarnet, zurna alacaksınız, türkü söyleyeceksiniz, birisini eğlendirmek için yapacaksınız, onu yaparken de şehitleri kullanacaksınız. Benim ağırıma gider bu. Biz Afrin Harekatı'nın başından beri kahraman Türk ordumuzun, dua ve sözlerimizle yanında olduk destek verdik. Başarı TSK'nındır” dedi.

KALIN’A İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER DE CEVAP VERDİ


Aynı TV programına yazılı olarak açıklama gönderen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener;

“ASKERİMİZİN YANINA GİTMEMİZİ ENGELLEDİLER”


“Ben 24 Şubat’ta bölgeye gittim. Amacımız askerimize moral vermek, tebrik etmekti. Ancak herkesin rahatça girebildiği moral merkezine girmemiz engellendi. Hem de yanımızda emekli komutanlar vardı. İktidar ve sözcülerini dürüst davranmaya çağırıyorum” diyerek İbrahim Kalın’a cevap verdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ