Gündem
2018-04-21 12:02:08 ( 5538 izlenme )

TANTAN DOBRA DOBRA KONUŞTU... "KORKU VE PANİK"

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, 24 Haziran'da yapılacağı açıklanan seçimle ilgili açıklamada bulundu. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven'in konuşmasına dikkat çeken Tantan:


"ÖNCEDEN PLANLANMIŞ BİR SEÇİM"

"YSK Başkanı'nın konuşmasına bakarsanız önceden planlanmış ve hazırlanmış bir seçim anlamına gelir. Hem dış tehditler hem de iç gelişmelere bakıldığında iktidar bu kararı almaya yönlendirildi"
dedi.

KORKU VE PANİK ORTAMI

Sadettin Tantan, Türkiye'de zihinlerin bulanık olduğunu, vatandaş için kendi geleceğini tayin edemediği korku ve panik dolu bir ortam yaratıldığını, ülkenin böyle bir ortamda hazırlanmış, projeli bir seçime gireceğini belirtti. Sadettin Tantan; 

"O KOLTUKTA BÖYLE OTURAMAZLAR"

 "24 Haziran seçimini her türlü teknoloji imkânını, devlet imkânını hatta tehdidi kullanarak kazanabilirsiniz ama o koltukta asla ve asla uzun süre oturamazsınız" dedi.
Alelacele alınan seçim kararının nedeninin ortada olduğunu söyleyen Tantan, şunları anlattı:

"PKK'ya KARŞI ETKİN BİR MÜCADELE YOK"

“Bugün uluslararası alanda hukuk savaşları açısından bakıldığında iktidar, yurt dışında Türkiye’yi hukuk zemininde müdafaa edecek, Fethullah Gülen’in ve PKK mensuplarının etkinliğini ortadan kaldıracak, PKK’nın mal varlığına el koyacak ve Fetullah Gülen’in etkinliğini kıracak bir faaliyet göstermiyor." 

MUHALEFET BİR ARAYA GELMELİ

"3 Kasım 2002'de 50 yıllık siyaset tasfiye olmuşsa bu seçim de bir tasfiye sürecini beraberinde getirebilir. Bunun için bu iktidara karşı olanların bir araya gelmesi gerekiyor. Bu birliktelik cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde de olmalı. Türkiye bir Sisi yaratırsa kaybeder."

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Türkiye artık Erdoğan'ın söylem ve eylemlerinin gerçeklerle koptuğu bir dönemi yaşıyor" dedi. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ